Skoči na vsebino

Sezona 3 [2011]


Recommended Posts

206ka.. 30.000km/leto

Uff... ne vem ... men se to zdi velik za avto te velikosti, sam po moje si preveč stroškov računal :) Ker 300€ na mesec v povprečju je res mal velik .

Link to post
  • Odgovori 3,6k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Z dirko v Braziliji se je zaključila letošnja sezona Formule 1. Na zadnjem dejanju sezone, ki je odločalo tudi o naslovu prvaka med posamezniki, je slavil Andrej Trošt pred Vedranom Kraljem in moštven

Novo dirkališče v Indiji je prvič v zgodovini lige SloRacing gostilo dirkače Formule 1. Gregor Vodičar je tokrat vknjižil suvereno zmago, Andrej Trošt ter Vedran Kralj pa sta izkoristila darilo Janka

Vozniki prvenstva Formule 1 so se podali v drugo in odločilno polovico sezone. Dirkalniki so zahrumeli že enajstič v sezoni, šestnajst dirkačev pa se je pomerilo na izvrstni nemški stezi Nurburgring.

Posted Images

Jas imam logitech formula force ex in sem kar zadovoljen. Res pa, da še s katerim boljšim nisem vozil, tako da nemorem primerjat. Je pa za začetnika to odličen volan.

Kako vozite kaj polni? Jas tam od 1.38.0 s soft pa do 1.39.xxx z medium.

Link to post

Uff... ne vem ... men se to zdi velik za avto te velikosti, sam po moje si preveč stroškov računal :) Ker 300€ na mesec v povprečju je res mal velik .

Lej če realno pogledaš je cifra še precej večja. Recimo da kupiš tak avto, ki stane cca 10.000eur, kar je precej poceni in ga imaš 10 let in po 10 letih itak ni vreden nič. To pomeni da že tukaj spušiš 1000eur na leto. Registracija je cca 400eur(samo cestnina in obvezno zavarovanje brez kaska) in smo že na 1400eur na leto. Potem pridemo do bencina. (računano poraba 6l/100km cena bencina 1,25eur/l in 30.000km/leto) kar doprinese še dodatnih 2250eur/leto in smo že na 3650eur/leto. Potem dodamo še gume cca 100eur/leto in vsi servisi načeloma še kakšnih 100eur na leto. In se že močno približamo številki 4000eur na leto, brez da imamo kakršno koli okvaro v 300.000km oz. 10 letih, kar pa je praktično nemogoče. Torej.. Če upoštevaš vse dejavnike je avto zares velik strošek. Ajaaa.. pa še 95eur na leto za vinjeto sem pozabil šteti :wink:

Ok, zdej pa nazaj k temi :oops:

Link to post

Res je gregor... Pri meni je stroškov z avtom na mesec cca. 300 eur(100eur obrok za avto,cca. 200eur bencin) + gume + registracija + dodatna popravila. In to znese na leto kar veliko. Avto je res velik strošek. Brez njega (vsaj pri meni) se pa enostavno ne da...žal...

Link to post

Lej če realno pogledaš je cifra še precej večja. Recimo da kupiš tak avto, ki stane cca 10.000eur, kar je precej poceni in ga imaš 10 let in po 10 letih itak ni vreden nič. To pomeni da že tukaj spušiš 1000eur na leto. Registracija je cca 400eur(samo cestnina in obvezno zavarovanje brez kaska) in smo že na 1400eur na leto. Potem pridemo do bencina. (računano poraba 6l/100km cena bencina 1,25eur/l in 30.000km/leto) kar doprinese še dodatnih 2250eur/leto in smo že na 3650eur/leto. Potem dodamo še gume cca 100eur/leto in vsi servisi načeloma še kakšnih 100eur na leto. In se že močno približamo številki 4000eur na leto, brez da imamo kakršno koli okvaro v 300.000km oz. 10 letih, kar pa je praktično nemogoče. Torej.. Če upoštevaš vse dejavnike je avto zares velik strošek. Ajaaa.. pa še 95eur na leto za vinjeto sem pozabil šteti :wink:

Ok, zdej pa nazaj k temi :oops:

Ma ja sej maš prav... hvala bogu men več kot pol stroškov plača firma tako da ... heheh..

Zdej pa res back to topic :)

Link to post

Kaj si s tem mislil??? =).

Sarkastična fora je bla mišlena :D:P

Včasih se najdejo potem ljudje, ki so goreči zagovorniki da nimajo avta, v bistvu se pa potem švercajo pri vseh drugih, ki ga imajo...

Seveda pa nisem mislil tebe osebno... samo ravno takrat ko sem bral tvoj prispevek mi je to na misel padlo :D

Link to post

Sarkastična fora je bla mišlena :D:P

Včasih se najdejo potem ljudje, ki so goreči zagovorniki da nimajo avta, v bistvu se pa potem švercajo pri vseh drugih, ki ga imajo...

Seveda pa nisem mislil tebe osebno... samo ravno takrat ko sem bral tvoj prispevek mi je to na misel padlo :D

Hehe jaz ponavadi vozm avto od mojga očija in grem doskrat tudi tankat tako, da se njemu splača in meni :twisted: . Drgač pa resnično nimam potrebe po avtomobilu. Da bi si omislil avto bi bil to praktično kot samomor :D. Šiht imam 10min z mestnim prevozom stran za karto dam pa 5€/mesec.

Link to post

Ja blagor enim ki ne rabjo avta...

Še nekaj... tole za odjavo od dirke bi pa lahko mal zmanjšal... 6h pred dirko je ža mal velik, kaj pa če tik pred zdajci pogruntaš da ne moreš... se mi zdi da je uro ali max dve čist logično dovolj.

Link to post

Glavni razlog za to omejitev so predvsem rezerve. Sicer je res, da nobena ob "prijavljenih" rezerv niti ne izpoljnjuje pogojev za nastop na današnji dirki razen Murna. Zaenkrat bo ostalo tako, če bo slučajno preveč problemov bomo pa mogoče malo zmanjšali ampak na najmanj 3 ure.

LP!

Link to post

Evo glih danes sem imel predavanje za cpp in izvedel kakšne spremembe bojo v prometu prvega julija, potem pa vidiš še kakšen strošek je avto sam in se lahko človek samo še vpraša, če sploh še ima smisel vse skep. Sam je*at ga, brez izpita in v večini primerov tudi avta danes več enostavno negre.

Link to post

mene ne bo danes [buzara] ma ne vem sem vozo nekaj pa mi samo zadek odnaša tak ne moreš vozit

prej pa mi je šlo okej ko je bil še demo verzija 2.2

Matr no, tle pa se matram kak bi zrihtu sedež Lavriču no. Če ti mod ni všeč in ne misliš pelat potem se odjavi od prvenstva, ker tako samo plac jemlješ ostalim.

  • Upvote 1
Link to post
Guest
Odgovarjanje v tej temi je do nadaljnjega onemogočeno.
  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...